Barvířská 122/15, Liberec, Czech republic
+420 776 225 564
info@boolerdiamonds.com

4 C u diamantu

4 C u diamantu

Diamantová osvěta – Dovězte se vše o 4 C při koupi diamantu a ještě víc

Najděte odpovědi na všechny své otázky o všem, co je důležité na výbrusu diamantu, jeho barvě, čistoty, karátech a ještě víc. Poučte se o různých tvarech diamantů, o jejich cenách a o tom, jak můžete ušetřit, aniž byste dělali ústupky v jakosti.

4 C u diamantu

Co tedy vlastně takový diamant je? Diamant ve skutečnosti je mimořádně tvrdý, obvykle čirý typ krystalického uhlíku, vzniklý během milionů let. Proces začíná až 120 mil pod zemským povrchem, kdy se za vhodných podmínek spojují dohromady atomy uhlíku v roztavených horninách a vytvářejí drahokamy.

Celková jakost a hodnota diamantů se tradičně vyjadřuje čtyřmi charakteristikami, známými jako 4 C (v angl. vše začíná C): barva, čistota, výbrus a karátová váha.

Barva diamantů

Diamanty lze koupit v široké škále různých zabarvení, od vzácných, zcela bezbarvých diamantů až po ty, jež mají patrný žlutý nebo hnědý odstín.

Dovězte se víc o barvě diamantů.

Čistota diamantů

Téměř všechny diamanty mají nějaké vnitřní vměstky (nedokonalosti) nebo vnější kazy. Většina diamantů má vady, které lze vidět jen při 10x zvětšení. Tyto vady nelze vidět pouhým okem a neovlivňují krásu diamantu.

Přečtěte si víc o třídách čirosti diamantů.

Výbrus diamantů

Výbrus diamantu je při volbě diamantu nejvýznamnějším prvkem. Výbrus zahrnuje rozměry a souměrnost diamantu i celkové provedení. Čím lepší je výbrus, tím větší má diamant brilanci.

Přečtěte si víc o výbrusu diamantu.

Karátová váha diamantů

Karáty jsou měrné jednotky, používané při vážení diamantů. Diamantový karát váží 200 miligramů. Při měření menších diamantů se používá bodový systém, při čemž 100 bodů se rovná jednomu karátu.

Dovězte se víc o karátové váze diamantů.

 

Nezapomeňte nás sledovat také na Facebooku, a Už Vám nic neunikne.

Máte zájem o koupi diamantu nebo šperku? Neváhejte navštívit náš E-shop.

 

2 Odpovědi

  1. […] všech čtyř C, která určují jakost, je výbrus diamantu nejsložitější pochopit, a zároveň je při […]

  2. […] diamantu? Hodnotu diamanty určití takzvaně 4C (https://boolerdiamonds.com/4-c-u-diamantu/) , které NELZE změřit u diamantu zasazeném ve šperku. Pro změření těchto hodnot je NUTNÉ […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *