Barvířská 122/15, Liberec, Czech republic
+420 776 225 564
info@boolerdiamonds.com

Barva diamantu

Barva diamantu

Barva diamantů se hodnotí na stupnici od D (bezbarvé) po Z (zřetelně žluté nebo nahnědlé). Pokud nejste znalcem diamantů, pravděpodobně nebudete schopen rozeznat rozdíl mezi diamanty, jež jsou barevně zatříděny jako D-I, pokud neporovnáte diamanty vedle sebe. Diamanty vyšších barevných tříd jsou vzácné a často znamenají cenový příplatek. Nicméně barva je do značné míry záležitost osobního vkusu, a zatímco někdo hledá téměř bezbarvý diamant, jiní dávají přednost stopě barvy.

Třída barvy D

D je nejvyšší třída barvy a je vyhrazena pro opravdu bezbarvé diamanty Pouhým okem jsou zcela bezbarvé, a díky své vzácnosti jsou velice vyhledávané.

Třída barvy E

Diamanty třídy E jsou téměř dokonale bezbarvé, pouze s mikroskopickými stopami barvy, které dokážou zjistit jen znalci diamantů.

Třída barvy F

Diamanty třídy F jsou téměř úplně bezbarvé, pouze s nepatrnými náznaky barvy, které odhalí jen zkušení gemologové.

Třída barvy G

Diamanty třídy G jinému než znalcům diamantů připadají téměř bezbarvé. Tato třída poskytuje za vynaložené peníze výtečnou hodnotu.

Třída barvy H

Diamanty třídy H mají velice lehký barevný odstín, který je patrný jen při hodnocení vedle bezbarvého diamantu. Neodborníkům na diamanty připadají téměř bezbarvé a představují vynikající investici.

Třída barvy I

Diamanty třídy I mají velmi lehké stopy barvy, které jsou zřejmé pouze při porovnání s bezbarvým diamantem. Neodborníkům na diamanty připadají téměř bezbarvé.

Třída barvy J

Diamanty třídy J mají velice lehký barevný odstín. Představují výtečnou volbu pro kupující s daným rozpočtem, kteří nehledají bezbarvý diamant. Třída barvy K Diamanty třídy K mají velice malé žluté zabarvení. Jsou oblíbenou volbou pro ty, kdo musí myslet na svůj rozpočet.

Třída barvy L

Diamanty třídy L mají slabý žlutý odstín. Jsou dobrou alternativou pro ty, kteří nehledají bezbarvý diamant a kteří za vynaložené peníze chtějí dostat výtečnou hodnotu.

Třída barvy M

Diamanty třídy M mají lehce zřetelnou žlutou barvu. Často jsou dobrou volbou pro ty, kteří nehledají bezbarvý diamant.

Třída barvy N

a nižší Diamanty třídy N a nižších barevných tříd mají slabý odstín žluté barvy. Jsou dobrou alternativou pro ty, kteří musí myslet na svůj rozpočet a dávají přednost diamantu, majícímu barvu.

 

Nezapomeňte nás sledovat také na Facebooku, a Už Vám nic neunikne.

Máte zájem o koupi diamantu nebo šperku? Neváhejte navštívit náš E-shop.

 

3 Odpovědi

  1. […] Dovězte se víc o barvě diamantů. […]

  2. […] jedním z faktorů, které je při koupi diamantu potřeba vzít v úvahu. Přečtěte si víc o barvě, výbrusu a […]

  3. […] Čiré diamanty jsou diamanty, které vznikli za dokonalých podmínek. Jsou velmi ceněné, avšak existuje velmi mnoho diamantů, které mají různé barvy. Barvu diamantům dávají další prvky, které daný diamant obsahuje. Ve šperkařství se také používají lehce nažloutlé diamanty, které obsahují příměsi dusíku. Barva diamantů se určuje podle stupnice. (https://boolerdiamonds.com/barva-diamantu/) […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *