Barvířská 122/15, Liberec, Czech republic
+420 776 225 564
info@boolerdiamonds.com

Karát diamantu

Karát diamantu

Diamanty se váží v diamantových karátových vahách. Jeden karát váží 200 miligramů. Znalci diamantů rovněž pro menší diamanty používají bodový systém, při čemž 100 bodů se rovná jednomu karátu.

Karát se obvykle zkracuje jako ct.

Zkratka Cttw znamená celkovou karátovou váhu. Je to celková váha všech diamantů v nějakém šperku. Na příklad u diamantových náušnic se celková karátová váha vztahuje na váhu diamantů v obou náušnicích dohromady. Je-li celková karátová váha 1 karát, každá jednotlivá náušnice je osazena 1/2 karátovým diamantem.

Souvislost mezi karátovou váhou a cenou

Při všech ostatních faktorech stejných bude větší diamant stát víc než diamant menší, poněvadž je vzácnější. Dva půlkarátové diamanty příznačně stojí víc než jediný jednokarátový diamant. Čtyřkarátový diamant bude stát víc než čtyřnásobek ceny dvoukarátového diamantu téže jakosti.

Souvislost mezi karátovou váhou a rozměry

Dva diamanty o přesně stejné karátové váze, ale různého tvaru mohou v závislosti na jejich výbrusu mít velmi různé rozměry.

10.00 x 5.20 mm – Jednokarátový markýzový diamant
6.30 x 6.30 mm – Jednokarátový kulatý diamant
5.50 x 5.50 mm – Jednokarátový princesový diamant
8.00 x 5.50 mm – Jednokarátový hruškovitý diamant

Karátová váha je pouze jedním z faktorů, které je při koupi diamantu potřeba vzít v úvahu. Přečtěte si víc o barvě, výbrusu a čirosti.

Nezapomeňte nás sledovat také na Facebooku, a Už Vám nic neunikne.

Máte zájem o koupi diamantu nebo šperku? Neváhejte navštívit náš E-shop.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *